Nasze Technologie

APARAT CYFROWY RTG SIRONA HELIODENT PLUS

Dysponujemy najnowszym aparatem niemieckiej firmy Sirona wraz z nowoczesnym systemem radiografii cyfrowej stosowanym do zapisu zdjęć rentgenowskich.

Cyfrowy aparat RTG

Dotychczas najbardziej popularną metodą było obrazowanie zdjęcia RTG na kliszy fotograficznej. W naszej klinice stosujemy nowocześniejszą metodę, w której zamiast kliszy stosuje się czujnik cyfrowy, pozwalający na zobrazowanie zdjęcia z dużą dokładnością na ekranie komputera, co pozwala szczegółowo obejrzeć zdjęcie zarówno pacjentowi jak i lekarzowi. Obraz powstaje natychmiast, po ekspozycji od razu widoczny jest na monitorze komputera następnie zdjęcie zostaje zapisane w pamięci komputera, można je również wydrukować. Radiografia cyfrowa pozwala na dokonywanie precyzyjnych pomiarów w obrębie wykonanego zdjęcia cyfrowego. Powstałe zdjęcia dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu mogą być przez specjalistę obrabiane (m. in. kontrast, ostrość, powiększenie), archiwizowane oraz przesyłane na inne komputery np. w celu konsultacji.

Cyfrowe RTG wewnątrzustne

Zasadniczą zaletą radiografii cyfrowej jest także redukcja dawki promieniowania do 90% w porównaniu do technik tradycyjnych. Dzięki redukcji dawki potrzebnej do wykonania zdjęcia, badanie jest o wiele mniej szkodliwe niż wykonane na klasycznej kliszy. Natomiast lekarz – dzięki możliwości obróbki obrazu cyfrowego – otrzymuje większą ilość informacji cennych przy podejmowaniu kolejnych decyzji związanych z leczeniem. Wykonane zdjęcia stanowią integralną część historii pacjenta przechowywaną w naszym archiwum.

Aparat RTG wewnątrzustny – HELIODENT

Najnowszej generacji aparat RTG do obrazowania wewnątrzusznego, całkowicie zaspokaja wymagania stawiane przez nowoczesną praktykę

Nowoczesny i bezpieczny aparat rentgenowski wyposażony w generator wysokiej częstotliwości. Ognisko lampy 0,4 mm pozwala uzyskać bardziej ostre oraz kontrastowe zdjęcie RTG. Intuicyjne sterowanie, kolorowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny, ustawianie parametrów ekspozycji, jak również trwałość i niezawodność czynią nowy aparat Sirony Heliodent PLUS jednym z najchętniej wybieranych modeli aparatów RTG na polskim rynku. Nowoczesny design sprawia, iż aparat Heliodent PLUS będzie nie tylko bardzo przydatnym narzędziem diagnostycznym, ale również wizytówką i ozdobą nowoczesnego gabinetu stomatologicznego.