Nasze Technologie

AUTOKLAW GETINGE QUADRO AVANTI

Bezpieczeństwo naszych Pacjentów podczas wszystkich zabiegów stomatologicznych ma dla nas najwyższy priorytet. Z tego względu w gabinecie IdealDENT obowiązują najbardziej rygorystyczne europejskie standardy. Jesteśmy jedną z niewielu placówek stomatologicznych posiadających oddzielne pomieszczenie do sterylizacji, dzięki czemu procedura przygotowania narzędzi do zabiegu przebiega na najwyższym poziomie. Narzędzia po użyciu są poddawane dezynfekcji, myciu w myjce ultradźwiękowej, osuszaniu i pakowaniu przy użyciu zgrzewarki w jednorazowe, atestowane, zamykane hermetycznie rękawy foliowo-papierowe.

Pakiet sterylnych narzędzi otwierany jest zawsze przy pacjencie!

Sterylizacja zapewnia całkowite wyeliminowanie wszystkich mikroorganizmów, włącznie z formami przetrwalnikowymi (sporami) i uzyskanie pełnej jałowości narzędzi. Każdy cykl sterylizacyjny jest każdorazowo kontrolowany przez komputery wbudowane w autoklawy oraz przez testy chemiczne wkładane razem z instrumentami oraz dokumentowany wydrukiem sprzężonej z autoklawem drukarki, pozostającym do dyspozycji kontrolerów Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Raz na miesiąc wykonujemy test biologiczny poprawności sterylizacji (inkubacja posiewu drobnoustrojów). Protokoły kontroli sterylizacji wraz z wydrukami dokumentującymi poszczególne cykle sterylizacyjne dostępne są do wglądu i okazywane na życzenie Pacjenta.
W IdealDENT możesz czuć się bezpiecznie!

Autoklawy serii Quadro, to kolejna po serii K generacja nastołowych sterylizatorów parowych szwedzkiej firmy Getinge. Zwarta, przejrzysta konstrukcja o bardzo nowoczesnym wyglądzie sprawia bardzo dobre wrażenie już na pierwszy rzut oka. Gładkie powierzchnie są łatwe do utrzymania czystości.

Eliptyczna komora sterylizacyjna.

18 litrowa komora autoklawów serii Quadro nie jest ani okrągła ani prostokątna. Jej przekrój poprzeczny jest eliptyczny. Połączono w ten sposób wszystkie zalety komory owalnej i prostokątnej. Dużą pojemność użyteczną i uniwersalność załadunku. Standardowo komora pomieści pięć tac, kaset lub kontenerów o wysokości 38 mm. Wykonana jest z jednego kawałka, wysokogatunkowej stali dzięki czemu jej powierzchnia jest gładka, bez spawów.