Nasze Technologie

MIKROSILNIK ENDODONTYCZNY X-SMART

Mikrosilnik endodontyczny X-Smart firmy Dentsply, to urządzenie, pozwalające na szybkie oraz dokładne mechaniczne opracowanie kanałów korzeniowych na całej ich długości.

Pozwala na precyzyjną regulację momentu obrotowego, czyli siły, z jaką pracuje narzędzie rotacyjne w kanale. W przypadku napotkania oporu większego niż ustalona wcześniej siła mikrosilnik błyskawicznie zatrzymuje się i włącza rotację wsteczną umożliwiającą wycofanie się narzędzia z kanału, tym samym znacząco zmniejszając ryzyko jego złamania w kanale. W miarę zbliżania się do zakończenia kanału, czyli otworu wierzchołkowego prędkość obrotów pilnika jest redukowana, po osiągnięciu otworu wierzchołkowego zatrzymuje się, dzięki czemu nie ma ryzyka pracy narzędzia poza wierzchołkiem. Przynosi to wymierne korzyści dla pacjentów- kanały wypełnione są na zaplanowaną wcześniej długość, co wiąże się ze zmniejszeniem liczby powikłań.

Mikrosilnik posiada wbudowany endometr, czyli urządzenie służące do pomiaru długości kanałów, co pozwala na wygodną pracę bez konieczności jej przerywania w celu dokonania pomiarów endometrem zewnętrznym, a więc krótszy czas leczenia.

Praca narzędziami rotacyjnymi pozwala na zastosowanie ćwieków do wypełniania idealnie dopasowanych rozmiarem do narzędzi użytych do oczyszczenia kanałów, kanały zostają szczelnie wypełnione, bez pozostawienia pustych przestrzeni.