Nasza oferta

Natychmiastowa poprawa wyglądu naszej skóry

Czym jest kwas hialuronowy?
Nasz organizm sam produkuje kwas hialuronowy i jego istnienie we wszystkich komórkach ludzkiego ciała jest naturalne. Najwięcej mamy go w okresie niemowlęcym, ale wraz z upływem czasu stężenie jego maleje i około 40 roku życia ilość tego kwasu w skórze jest już o połowę mniejsza. Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

W medycynie estetycznej substancja t a ma wiele zastosowań:
●  służy do wypełniania bruzd i zmarszczek,
●  modelowania twarzy i przywracania jej właściwych proporcji,
●  modelowania nosa, ust i linii żuchwy,
●  podniesienia linii brwi,
●  likwidacji cieni pod oczami,
●  uzupełniania ubytków podściółki tłuszczowej w tzw. dolinie ł ez pod oczami,
●  wypełniania bruzd nosowo-wargowych i „ linii marionetki” biegnących w dół od kącików ust,
●  przy użyciu kwasu hialuronowego można też poprawić jakość skóry na szyi, dekolcie, dłoniach czy łokciach.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Efekty są natychmiastowe i wyglądają bardzo naturalnie. Przed zabiegiem miejsca, w które chcemy podać preparat smaruje się środkiem znieczulającym. Trwałość zabiegu uzależniona jest od miejsca wprowadzenia kwasu, wieku pacjenta, trybu życia, a także od częstotliwości wykonywania zabiegów. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Każde kolejne podanie kwasu hialuronowego wydłuża ten czas. Miejsca w które podano kwas nawet po jego degradacji wyglądają znacznie l epiej.

Jakie są przeciwskazania?
●  ciąża i karmienie piersią,
●  stany zapalne skóry,
●  skłonność do powstawania blizn przyrosłych,
●  choroby o podłożu autoimmunologicznym.

Szybki i skuteczny sposób na pozbycie się zmarszczek 

Czym jest toksyna botulinowa?
Botox jest preparatem stosowanym głównie do usuwania zmarszczek mimicznych. Jego działanie polega na blokowaniu połączeń nerwowo-mięśniowych istniejących w tkankach, czego konsekwencją jest rozluźnienie mięśni. W przypadku mięśni mimicznych twarzy powoduje to wyraźne wygładzenie skóry, a w konsekwencji l likwidację zmarszczek.Toksyna botulinowa znajduje szerokie zastosowanie.

W medycynie estetycznej wykorzystywana jest do:
● eliminacji zmarszczek mimicznych twarzy – zmarszczek na czole, tzw. kurzych łapek wokół oczu, bruzdy między brwiami ( lwia zmarszczka), zmarszczek palacza,
●   unoszenia opadniętych kącików, czy opadającej powieki,
● likwidacji problemu nadmiernej potliwości – po wstrzyknięciu „botuliny” w rejony charakteryzujące się nadmierną potliwością, zablokowane zostają połączenia nerwowo-mięśniowe w tym obszarze, co w konsekwencji do prowadzi do wstrzymania wydzielania potu przez zlokalizowane tam gruczoły potowe.

Ile czasu trwa zabieg?
Zabieg iniekcji „botoksem” zabiera zazwyczaj od dziesięciu minut do pół godziny. Cała procedura jest bezbolesna i umożliwia powrót do normalnej aktywności, niemal od razu po przeprowadzeniu zabiegu.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Efekt działania pojawia się po około 7 dniach i utrzymuje przez ok. 4-6 miesięcy. Zabieg wówczas powinniśmy powtórzyć. „ Botulina” j est r ównie skuteczna u kobiet, j ak i u mężczyzn.

Jakie są przeciwwskazania do użycia botoksu?
●  choroby z zaburzeniem przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
●  stosowanie l eków powodujących r elaksacje mięśni,
●  miejscowe i nfekcje skóry,
●  ciąża i okres karmienia,
●  zaburzenia krzepnięcia.

Jakie są zalecenia po zabiegu?
Po zabiegu przez kilka godzin nie należy wykonywać żadnych zabiegów pielęgnacyjnych twarzy. Nie należy się kłaść ani schylać. Cztery kolejne dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny i solarium.

Osoby cierpiące na nadpotliwość wiedzą jak dolegliwość ta jest uciążliwa w codziennym życiu.

Nadmierna potliwość jest następstwem nadaktywności jednego z rodzajów gruczołów potowych, należących do gruczołów wydzielania zewnętrznego. Gruczoły tego typu są zlokalizowane niemal na całej powierzchni ciała, ale jest ich szczególnie wiele na dłoniowej stronie rąk, na stopach i pod pachami. Wiele czynników może wywoływać prawidłowe wydzielanie potu. Te same czynniki wyzwalają nadmierną potliwość – jedyna różnicą jest ilość potu. Obecnie w leczeniu nadpotliwości dłoni, stóp, i pach najskuteczniejszą metodą jest podanie toksyny botulinowej. Efekty pojawiają się po kilku dniach i utrzymują od kilku miesięcy do r oku.

Na czym polega zabieg?
Zabieg polega na czasowym zablokowaniu czynności potowych, poprzez wstrzyknięcie Botoxu. Sesja trwa około 30 minut. Po wstrzyknięciu niewielkiej dawki, Botox blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Metoda ta daje szybki efekt i długotrwałą skuteczność oraz powoduje istotną poprawę jakości życia pacjentów dotkniętych nadpotliwością.

Wskazania:
● Nadmierna potliwość dłoni, pach, stóp.

Przeciwwskazania:
● choroby z zaburzeniem przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
● stosowanie l eków powodujących r elaksacje mięśni,
● miejscowe i nfekcje skóry,
● ciąża i okres karmienia,
● zaburzenia krzepnięcia.

Stwórz swój własny i niepowtarzalny eliksir młodości

Czym jest osocze bogatopłytkowe?
Osocze bogatopłytkowe jest preparatem krwiopochodnym, który otrzymuje się z krwi pobranej od pacjenta. Zawiera ono liczne czynniki wzrostu dzięki czemu może stymulować procesy regeneracyjne naszej skóry, w przyśpieszeniu procesów gojenia ran osocze bogatopłytkowe jest powszechnie stosowane w medycynie estetycznej i zabiegach upiększających twarz. Jest to zabieg bardzo popularny wśród gwiazd.

Na czym polega zabieg?
Zabieg polega na pobraniu krwi od pacjenta bezpośrednio do specjalnych probówek, następnie probówki z zawartością krwi umieszcza się w specjalnej do tego celu wirówce laboratoryjnej i wiruje z odpowiednią prędkością i czasie. Płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych składników, a następnie zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi. Koncentrat bogatopłytkowy wraz z osoczem odciągany jest do strzykawki. Odpowiednio przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego lekarz wstrzykuje do skóry w wybrane miejsca. Dla pełnego komfortu pacjenta używa się preparatów znieczulających.
Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej z uwagi na 100% biokompatybilność i immunologiczną neutralność, dzięki czemu nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych. Zabieg jest bardzo skuteczny ponieważ w osoczu znajduje się bardzo duża ilość substancji odpowiedzialnych za poprawę zdolności procesów naprawczych w skórze.

Zabiegi z użyciem osocza bogato płytkowego znajdują zastosowanie w:
● rewitalizacji skóry ( w szczególności t rudnych okolic oczu lub szyi);
● leczeniu blizn po t rądzikowych;
● leczeniu łysienia;
● poprawie kolorytu, gęstości i napięcia skóry;
● przyśpieszeniu gojenia po zabiegach l aserowych;
● profilaktyce starzenia się skóry.

Ile czasu trwa zabieg?
Zabieg trwa około 40 minut z czego sama faza ostrzykiwania trwa ok. 10-15 minut. Osocze trzeba podać w możliwie najkrótszym czasie, zanim przestanie być aktywne. Ostrzykiwana jest głównie twarz, szyja, dłonie, dekolt. Wartym odkreślenia jest fakt, że jest to jeden z niewielu zabiegów dedykowanych okolicy szyi.

Jak długo utrzymuje się efekt?
Po zabiegu w skórze, tworzy się włóknista otoczka, a obecne czynniki wzrostu stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu, co daje efekt ,,unoszenia” w miejscu podania. Efekty utrzymują się do 2 l at.
U osób poniżej 35 roku życia osocze bogatopłytkowe podaje się najczęściej jako profilaktykę starzenia się skóry. Wystarczy 1 zabieg na 12-24 miesiące. Osobom od 35 do 45 r oku życia zaleca się kolejne podanie po 9-12 miesiącach. Po 60 r oku życia wymagane j est podanie osocza po 3, 9 i 18 miesiącach od pierwszego zabiegu. W chwili obecnej nie ma jednolitego standardu terapii osoczem bogatopłytkowym. Decyzję zawsze podejmuje lekarz medycyny estetycznej w oparciu o aktualny stan pacjenta.

Jakie są przeciwwskazania?
● ciąża oraz okres karmienia,
● choroby autoimmunologiczne,
● choroba nowotworowa,
● choroby przebiegające z zaburzeniami funkcji l ub liczby płytek krwi,
● zaburzenia krzepliwości krwi,
● choroby krwi,
● nietolerancja i niekcji,
● aktywna opryszczka l ub i nne zakażenia skóry.

Długotrwałe i głębokie nawilżenie skóry

Na czym polega zabieg Skinboosters?
Skinboosters to zabieg mający na celu głębokie nawilżenie i rewitalizację skóry. Utrzymuje właściwy poziom nawodnienia skóry, dzięki czemu jest ona elastyczna i napięta, wygląda świeżo, zdrowo i młodo. Zabieg polega na wstrzykiwaniu preparatu podskórnie bardzo cienką igłą lub kaniulą. Dolegliwości bólowe są minimalizowane przy zastosowaniu specjalnych kremów znieczulających. Sporadycznie po zabiegu mogą pojawić się zasinienia, które ustępują samoistnie. Bezpośrednio po zabiegu zaleca się spożywać większą ilość płynów – stwarza to optymalne warunki dla rewitalizacji skóry. Zabieg Skinboosters potwierdza wysoką skuteczność w wyraźnej poprawie kondycji naszej skóry. Skinboosters to pierwszy i jedyny tego typu zabieg na rynku. Zabiegi Skinboosters są dedykowane odbudowie i rewitalizacji skóry twarzy, a szczególnie wokół oczu, ust i czerwieni wargowej oraz skóry szyi, dekoltu i grzbietów dłoni. Zabiegi Skinboosters można stosować do r ewitalizacji skóry całego ciała, szczególnie w t zw. „ obszarach t rudnych”. Zabiegi Skinboosters zalecane są szczególnie osobom, których skóra jest nadmiernie wysuszona w wyniku działania promieni słonecznych czy długiego przebywania w pomieszczeniach klimatyzowanych. Dla osiągnięcia satysfakcjonującego efektu zaleca się serię 3 zabiegów w odstępach 3-4 tygodniowych. Pierwsze efekty zauważalne są już po pierwszym zabiegu. Najlepsze rezultaty osiągane są po czterech tygodniach od ostatniego z serii 3 zabiegów i utrzymują się około 6 miesięcy.

Ile czasu t rwa zabieg? Zabieg t rwa około 15-20 minut.

Jakie są zalety zabiegu Skinboosters?
● wyraźna rewitalizacja skóry
● naturalne i r ównomierne efekty
● Skóra jest nawilżona, elastyczna i napięta, odzyskuje blask, wygląda młodo i zdrowo. Poddając naszą twarz zabiegowi Skinboosters, nie musimy obawiać się efektu maski. Jeżeli dodamy jeszcze do tego brak inwazyjności oraz skrócony do minimum czas powrotu do codziennej aktywności, to zabieg Skinboosters wyrasta na jeden z najlepszych nowoczesnych sposobów rewitalizacji skóry.

Jakie są przeciwskazania do zabiegów Skinboosters?
● uczulenie na kwas hialuronowy,
● choroby autoimmunologiczne,
● niewyrównana cukrzyca,
● tendencje do powstawania bliznowców,
● aktywne zakażenie okolicy zabiegu,
● zaburzenia krzepliwości krwi,
● ciąża,
● karmienie piersią.